Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Poznaliśmy aktorów z adaptacji Mouse Guard

W sieci ogłoszono nazwiska aktorów, którzy pojawią się w głównych rolach w adaptacji oryginalnego komiksu Archaia i Boom! Studios pt. “Mouse Guard”. Gwiazdami produkcji zostali Andy Serkis i Thomas Brodie-Sangster.

Pierwsze informacje o adaptacji komiksu Davida Petersena pt. “Mouse Guard” pojawiły się w 2016 roku, jednak od tego czasu projekt stał w miejscu. Do dziś! Teraz okazuje się, że w rolach głównych obsadzono Andy’ego Serkisa i Thomasa Brodie-Sangstera.

Komiksowy pierwowzór “Mouse Guard” opowiada o zakonie mysz, które przysięgły bronić swojego wymiaru. Bohaterowie są zmuszeni toczyć boje z innymi gryzoniami, a także o wiele większymi przeciwnikami – lisami czy orłami.

Andy Serkis sportretuje główny czarny charakter produkcji – kowala pracującego dla strażników, który zdradzi swoich pobratymców. Thomas Brodie-Sangster zagra natomiast jednego z najmłodszych członków zakonu, którego zadaniem będzie uratowanie swoich przyjaciół.

Reżyserią filmu zajmie się twórca “Więźnia labiryntu”, Wes Ball. Scenariusz projektu przygotował Gary Whitta. Za produkcję obrazu ospowiada Matt Reeves. Zdjęcia mają rozpocząć się już w maju.