Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Poznaliśmy budżet nowego Kruka

Temat nowej ekranizacji komiksu „Kruk” powraca co kilka lat. Ostatnie wieści o projekcie pojawiły się w zeszłym roku i nie były zbyt optymistyczne. Teraz jednak pojawił się promyk nadziei, dzięki słowom F. Javier Gutiérreza, producenta filmu.

W jednym z ostatnich wywiadów F. Javier Gutiérrez zdradził, że „The Crow Reborn” będzie dysponował budżetem w wysokości około 40 milionów dolarów i zostanie zrealizowany w kategorii R. To niestety koniec dobrych informacji, ponieważ twórca nie był w stanie podać choćby przybliżonej daty rozpoczęcia prac na planie. W zeszłym roku wspominano o terminie styczniowym 2017 roku, a teraz, z początkiem maja nadal nie rozpoczęto prac nad produkcją.

Wiadomo, że reżyserią zajmie się Corin Hardy, a w głównej roli zobaczymy Jasona Momoe. Jak na razie nie poznaliśmy innych członków obsady, choć w zeszłym roku pojawiały się pogłoski o udziale w projekcie Jessiki Brown Findlay.

Pierwsza ekranizacja „Kruka” zadebiutowała w 1994 roku. Powstała w oparciu o komiks pod tym samym tytułem autorstwa Jamesa O’Barra. Główny bohater, Eric Draven to brutalnie zamordowana gwiazda rocka. Został zabity 30 października, razem ze swoją narzeczoną. Po roku powraca do życia i dokonuje zemsty na swoich prześladowcach pod przewodnictwem kruka, uznawanego za władcę zmarłych ludzi. Posiada paranormalne umiejętności, takie jak nadludzka siła, zdolność czytania w myślach czy niesamowita zwinność. Dodatkowo nic nie jest w stanie go zabić.