Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Poznaliśmy czarne charaktery z Disenchanted

Jak donosi serwis Deadline, twórcy „Disenchanted” wybrali aktorki, które sportretują złoczyńców baśniowego widowiska. Z kim zmierzy się Giselle (Amy Adams)?

„Disenchanted” to zapowiedziana w zeszłym roku kontynuacja„Zaczarowanej”, czyli filmu Disneya z 2007 roku. Główną bohaterkę, Giselle,ponownie sportretuje Amy Adams. Do swoich ról powrócą też Patrick Dempsey, James Marsden oraz Idina Menzel. Ścieżkę dźwiękową skomponuje kolejny raz Alan Menken. Reżyserię „Disenchanted” powierzono Adamowi Shankmanowi.

O fabule widowiska na chwilę obecną wiadomo niewiele oprócz tego, że wydarzenia rozegrają się 10 lat po „Zaczarowanej”. Właśnie wtedy Giselle, już po odnalezieniu swojego księcia z bajki, zaczyna kwestionować czar „i żyli długo i szczęśliwie” panującej wokół sielanki.

Teraz dowiedzieliśmy się, że do obsady dołączyły Maya Rudolph, Yvette Nicole Brown oraz Jayma Mays. Aktorki sportretują czarne charaktery nadchodzącego rozdziału przygód Giselle. Prace na planie „Disenchanted” mają ruszyć tego lata w Irlandii, a premierę zaplanowano wstępnie na 2022 rok. Projekt powstaje z przeznaczeniem dla Disney+.

 

Maya Rudolph, Yvette Nicole Brown, Jayma Mays