Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Poznaliśmy ilość scen po napisach Spider-Man: Homecoming

 

Garść szczęśliwców w USA miała już okazję zobaczyć na pokazach testowych najnowsze widowisko od Marvela i Sony – „Spider-Man: Homecoming”. Jak na razie recenzje napawają optymizmem, a krytycy zdradzili, że Marvel utrzymał tradycję i film ma dwie sceny po napisach. Nie powiedziano jednak, co zostało w nich przedstawione.

 

Zazwyczaj marvelowskie widowiska kończą się kilkoma scenami po napisach, które stanowią nawiązanie do kolejnego obrazu w MCU. Wystarczy wspomnieć, że „Strażnicy Galaktyki Vol. 2”, będący rekordzistami jeśli chodzi o te sekwencje, nawiązali do trzeciej części przygód ekipy Star Lorda, a w „Zimowym Żołnierzu” zobaczyliśmy odniesienie do „Wojny bohaterów”. Czy na zakończenie „Spider-Man: Homecoming” dostaniemy zarys kolejnego filmu o Człowieku-Pająku? Całkiem prawdopodobne, że scena po napisach ukaże motyw przewodni kolejnej odsłony serii.

Jednak nie zapominajmy, że Sony ma w planach stworzenie własnego uniwersum związanego ze Spider-Manem, w skład którego mają wchodzić „Venom” z Tomem Hardym w roli głównej oraz „Silver & Black” skupiający się na postaciach Silver Sable i Black Cat. Możliwe, że jedna ze scen końcowych „Homecoming” nawiąże do któregoś z planowanych w ramach spiderverse widowisk.

„Spider-Man: Homecoming” wchodzi do kin 14 lipca 2017 roku.