Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Poznaliśmy oficjalny opis fabularny Aquamana?

Do premiery solowego widowiska Aquamana od DC i Warner Bros. pozostało jeszcze trochę czasu. Film zadebiutuje jesienią przyszłego roku, jednak dotychczas o fabule produkcji było niewiele wiadomo. Teraz w sieci pojawił się pierwszy, nieoficjalny opis filmu.

Nie pojawiły się żadne oficjalne komentarze ze strony twórców i wytwórni, dotyczące poniższych informacji:

Produkcja przedstawi historię tytułowego Aquamana, władcy podwodnego królestwa Atlantydy, który pozostaje w konflikcie między ludźmi zanieczyszczającymi całą planetę, a swoim własnym ludem, który jest gotowy dokonać inwazji na powierzchnię.

W roli głównej Aquamana / Arthura Curry’ego zagra oczywiście Jason Momoa, jego rodziców zagrają Temuera Morrison (Thomas Curry) i Nicole Kidman (Atlanna), a jego ukochaną Merę zagra Amber Heard. W filmie pojawią się także Willem Dafoe (Nuidis Vulko), Patrick Wilson (Orm / Ocean Master), a złoczyńcę i wroga Aquamana, Black Mantę, zagra Yahya Abdul-Mateen II.

Reżyserią „Aquamana” zajmie się James Wan, a scenariusz przygotował Will Beall. Jak donosi portal My Entertainment World, zdjęcia do produkcji pod fałszywym tytułem „Ahab”, mają ruszyć już 22 maja. Premiera została zaplanowana na 5 października 2018 roku, jednak Aquamana zobaczymy na wielkim ekranie wcześniej, w tegorocznej „Lidze sprawiedliwości”.