Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Poznaliśmy polską obsadę dubbingową Króla Lwa!

Maciej Stuhr, Jerzy Stuhr, Artur Żmijewski, Wiktor Zborowski i inni – poznajcie głosy, które usłyszymy w nowej wersji “Króla Lwa” w polskim dubbingu.


Oficjalny opis nowej odsłony „Króla Lwa” w reżyserii Jona Favreau:

Simba jest młodym, prawowitym następcą tronu po swoim ojcu – królu Mufasie. Jednak nie wszyscy mieszkańcy królestwa cieszą się z jego narodzin. Następcą Mufasy był bowiem dotąd jego brat – Skaza, który nie zamierza tak łatwo oddać władzy. Knując spisek i posuwając się do zdrady, doprowadza do tragedii, w wyniku której to jemu przypada w udziale tron. Simba zostaje wygnany, ale pozostając wierny naukom swojego ojca, Mufasy, bierze sobie do serca swoje królewskie przeznaczenie. Z pomocą dwójki nowopoznanych przyjaciół zamierza odzyskać należne dziedzictwo. Wcześniej musi jednak odszukać swoją drogę ku dorosłości.

Za scenariusz zaś odpowiada Jeff Nathanson (“Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”), natomiast muzykę skomponował Hans Zimmer (“Gladiator”).

W oryginale postaciom swych głosów użyczą m.in.: James Earl Jones, Donald Glover, Beyoncé Knowles, Chiwetel Ejiofor, Billy Eichner, Seth Rogen, John Oliver, John Kani i Alfre Woodard.

Źródło: facebook.com/DisneyFilmy