Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Dlaczego Miller zrezygnował z Deadpoola 2?

Kontynuacja „Deadpoola” stoi pod znakiem zapytania. Tim Miller postanowił opuścić projekt, bowiem nie mógł się dogadać z odtwórcą tytułowej roli oraz producentem, Ryanem Reynoldsem. Nie było jednak wiadomo, co ich poróżniło. Teraz okazuje się, że poszło o casting i ogólną wizję sequela.

W związku z tym wspomniana powyżej dwójka ledwo ze sobą rozmawia, co oznacza tylko jedno – wielki krok wstecz. Premiera „Deadpoola 2” może zostać opóźniona. Jednakże 20th Century Fox nadal chce współpracować z Millerem, dlatego zaproponowano mu, aby zająć się nową trylogią, „Influx”, która powstaje w oparciu o książki Daniela Suareza.

Niedopowiedzenia pomiędzy Millerem i Reynoldsem trwały już od jakiegoś czasu, Reynolds chciał utrzymać sequel w klimacie komediowym, ale reżyser miał wizję bardziej poważną, wystylizowaną. Oliwy do ognia dolał casting do roli Cable’a. Miller widział tutaj Kyle’a Chandlera, ale odtwórca roli Deadpoola już niekoniecznie. Studio ostatecznie stanęło po jego stronie – poszukiwany jest aktor w starszym wieku niż Chandler.