Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Poznaliśmy reżysera Detective Pikachu

O planowanej przez Legendary Pictures pierwszej hollywoodzkiej produkcji w świecie pokemonów pisaliśmy już jakiś czas temu. Teraz oficjalnie projekt „Detective Pikachu” zyskał zielone światło. Studio wybrało już reżysera, a będzie nim Rob Letterman.

Reżyser takich produkcji jak zeszłoroczna „Gęsia skórka”, „Podróże Guliwera 3D”, „Potwory kontra Obcy” czy „Rybki z ferajny” stanie za kamerą solowego filmu o przygodach Pikachu. Za scenariusz „Detective Pikachu” odpowiadają Nicole Perlman i Aleks Hirsch, a prace nad filmem mają wystartować już w przyszłym roku.

Produkcja jest zapowiadana jako film live-action, skoncentrowany na postaci Pikachu, który będzie detektywem. Taka wizja po raz pierwszy pojawiła się w grze Nintendo – „Great Detective Pikachu”

Gra skupia się na mówiącym Pikachu, który mimo że nie jest tak silny i zwinny jak inne Pikachu, jest raczej inteligentny i twierdzi, że jest wielkim detektywem. Któregoś dnia spotyka chłopca o imieniu Tim Goodman, który jest w stanie zrozumieć to, co mówi Pikachu. Razem zaczynają rozwiązywać różne zagadki w mieście Pokemonów.