Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Poznaliśmy tożsamość złoczyńcy widowiska Eternals

Marvel Studios rozwija projekt kinowej odsłony „The Eternals”. Dziś serwis That Hashtag Show oznajmił, że zna tożsamość głównego czarnego charakteru obrazu.

To właśnie Druig ma być złoczyńcą w „The Eternals”, a przynajmniej tak utrzymuje serwis That Hashtag Show. Niestety portal nie odkrył tożsamości dwójki głównych bohaterów obrazu. Zostali nimi kobieta o imieniu Karen oraz mężczyzna, który ma być jednym z reprezentantów greckiego panteonu bóstw.

Jeśli zaś chodzi o głównego złego, to co nieco wiemy. Druig to postać stworzona przez Jacka Kirby’ego. Jest synem Valkina, lidera polarnych Eternalsów, typowego reprezentanta swej rasy, który władał mocami manipulowania materią i energią, z teleportacją i kontrolą umysłów włącznie. W komiksowym oryginale został pokonany i zniszczony przez swojego kuzyna Ikarisa, który podobno również ma się w pojawić na wielkim ekranie.

Kogo jeszcze zobaczymy w „The Eternals”? Wśród członków rasy stworzonej przez Celestials jako strażników Ziemi, których zobaczymy:

  • Forgotten One – najsilniejszy i jeden z najstarszych z Eternals; jego imię nie jest znane, a po wielkiej bitwie Celestials z Deviantami zyskał miano Bohatera, zaś sam siebie często nazywał Gilgameszem.
  • Makkari – szybki i równie niecierpliwy; jako Huragan/Merkury pojawiał się w komiksach Marvela od lat 40-tych; w 1976 roku oficjalnie stał się jednym z Eternala.
  • Zuras – syn Kronosa, ojciec Theny, ludzie często mylą go z Zeusem; po śmierci Kronosa stał się przywódcą Eternalsów; to włśnie on odebrał imię Forgotten One, wygnał go i zakazał innym Eternalsom kontaktów z nim.
  • Thena (Azura) – urodzona w Olimpii, córka Zurasa; przyjęła to imię, gdy Eternals weszli w sojusz z greckimi bogami.
  • Sersi – urodzona w Olimpii, pochodzi z czwartego pokolenia Eternals, bywała członkinią Avengers.
  • Elysisus – obdarzona świadomością sztuczna istota; powstała by być prawą ręką komputera ISAAC zarządzającego Tytanem. Później stała się kochanką Mar-Vella.
  • Eros – Tytan; w komiksowym pierwowzorze był bratem doskonale znanego fanom MCU Thanosa; swego czasu był członkiem Avengers, znanym jako Starfox.

„The Eternals” ma trafić do kin w 2020 roku.