Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Poznaliśmy tytuły nowych Avatarów?

W mediach, dzięki BBC News, pojawiła się plotka dotycząca tworzonych przez Jamesa Camerona widowisk spod znaku „Avatar”. Serwis twierdzi, że dotarł do dokumentów i poznał tytuły tychże filmów.

BBC News utrzymuje, że w dokumentach filmy Camerona są zatytułowane następująco:

  1. “Avatar: The Way of Water”
  2. “Avatar: The Seed Bearer”
  3. “Avatar: The Tulkun Rider”
  4. “Avatar: The Quest for Eywa”

Oczywiście powyższe informacje nie zostały potwierdzone i należy je traktować z dużą rezerwą. Nie mamy gwarancji, że zobaczymy te tytuły na plakatach. Pamiętajmy, że sam Cameron zapowiedział, że być może nie zobaczymy w kinach aż pięciu odsłon sagi.

Filmowiec w wywiadach podkreślał, że istnieje taka opcja, iż nigdy nie zobaczymy w kinach wszystkich zaplanowanych przez niego części. Dotyczy to głównie „Avatar 4” i „Avatar 5”, których powstanie jest zależne od sukcesów finansowych dwóch najbliższych odsłon kinowego cyklu.

Reżyser uspokoił od razu widzów, którzy mieli zamiar obejrzeć „Avatar 2” i „Avatar 3” – historia w nich opowiadana nie zostanie przerwana, jeśli nie dojdzie do realizacji 4 i 5 filmu. Zaznaczył, że każda z produkcji stanowi zamkniętą całość, a wspólnie tworzą metahistorię, zawierającą w sobie całą wizję uniwersum „Avatara”.

Twórca zdradził także kogo w „Avatar 2” zagra Kate Winslet. Aktorka sportretuje postać Ronal, przedstawicielkę morskiego ludu Metkayina, który zamieszkuje rafy koralowe Pandory. Ich władcą jest Tonowari, a zagra go Cliff Curtis.

„Avatar 2” zadebiutuje w kinach 18 grudnia 2020 roku, a kolejne filmy odpowiednio: 17 grudnia 2021, 20 grudnia 2024 i 19 grudnia 2025.