Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Poznaliśmy wstępny tytuł reboota Piątku 13-go

Od jakiegoś czasu wiadomo, że w nowym „Piątku 13-go” pojawią się rodzice Jasona Voorheesa, a teraz ogłoszono, że historia znana z ikonicznego flashbacka zawierać będzie pewne urozmaicenia. Dodatkowo pojawiła się informacja o możliwym tytule dla produkcji. Film został na razie nazwany „Piątkiem 13-go, odcinek 13” – jest to nawiązanie do faktu, że produkcja faktycznie jest trzynastą z kolei, jeśli chodzi o franczyzę.

Zdjęcia do produkcji rozgrywające się w Conyers w Georgii rozpoczną się w marcu – notka castingowa dotycząca aktora poszukiwanego do roli młodego Jasona zdradza całkiem interesujące informacje:

Poszukiwany biały mężczyzna, 12-latek, poniżej pięciu stóp (ok. 152cm) wzrostu (bez wyjątku). Posiadający bliźniaka. Musi mieć bardzo wyrazistą i elektryzującą twarz, ponieważ postać nie będzie używać głosu – będzie to mroczne, dziwne dziecko z problemami psychicznymi. Młody Jason wyrośnie na psychopatycznego mordercę.

Notka jest o tyle interesująca, że poprzednio producenci stronili od podawania prawdziwych imion bohaterów w tego typu ogłoszeniach – aby uniknąć plotek czy rozgłosu. Najprawdopodobniej opisana powyżej rola to młodsza wersja Jasona.

Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest, że „Piątek 13-go” kręcony będzie w nocy, wskutek czego potrzebna będzie pomoc drugiego aktora (dzieci do lat 18 obowiązują pewne restrykcje dotyczące godzin pracy). Jest też jednak możliwość, że Jason mógłby mieć brata bliźniaka, który utonął – to tłumaczyłoby, dlaczego Jason wyrósł na psychopatycznego mordercę.

Reżyserią zajmuje się Breck Eisner, a za scenariusz odpowiedzialny jest Aaron Guzikowski. Reboot pojawi się w kinach 13 października 2017 roku (w piątek).