Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Pozostawieni powrócą z 3 sezonem

Mamy smutne informacje dla fanów „The Leftovers”. Stacja HBO ogłosiła, że serial „Pozostawieni” powróci na antenę z trzecim i zarazem ostatnim sezonem.

Serial HBO „Pozostawieni” powstał na motywach bestsellerowej książki Toma Perrotty pt. „The Leftovers”.

Kiedy nagle znika 2% ludności, ci, którzy pozostali, starają się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Akcja serialu rozpoczyna się trzy lata później, kiedy ludzie nadal odczuwają skutki niewytłumaczalnego zniknięcia. Trudno im odciąć się od tego, co się wydarzyło.

Jeszcze w październiku tego roku, gdy debiutował 2 sezon serialu, przewijały się plotki o kolejnych trzech sezonach. Jednakże negatywnie odebrana kontynuacja przygód „Pozostawionych” sprawiła, że serial dostanie jedynie zamykający trzeci sezon.

Dyrektor programowy stacji HBO, Michael Lombardo w oficjalnym oświadczeniu zapowiedział, że:

Z przyjemnością zobaczymy ponownie Damona Lindelofa, Toma Perrotta i ich wybitną wizję kryjącą się za „Pozostawionymi”, w ostatnim sezonie serialu. Okazał się on być jedną z najbardziej charakterystycznych produkcji naszej stacji. Jesteśmy dumni z tego, że oryginalność „Pozostawionych” przyciągnęła do nas rzesze widzów. W pełni szanujemy i podziwiamy wizję artystyczną Lindelofa, który zdecydował o zakończeniu produkcji w przyszłym sezonie.

Z kolei sam Damon Lindelof, jeden z twórców serialu podziękował za zaufanie i wsparcie, jakie otrzymał od HBO. Cały zespół scenarzystów i producentów serialu wykazał się niesamowitym zaangażowaniem i dbałością o szczegóły. Dzięki temu współpraca na planie „Pozostawionych” była dla niego przyjemnością.

Dodatkowo twórca podkreślił, że po zakończeniu drugiego sezonu, dla wszystkich stało się jasne, że seria zaczyna tworzyć konkretny model:

Nasza historia ma już początek i środek, ale najbardziej ekscytujące dla nas, jako twórców, jest właśnie stworzenie ostatecznego zakończenia opowieści. A przez „ostateczne” rozumiemy niesamowicie niejednoznaczne, a zarazem niezwykle emocjonalne, jak wszystko, co do tej pory udało nam się stworzyć i do czego zmierzamy w naszej produkcji. – zapowiedział Lindelof.

Oglądacie „Pozostawionych”? Czy Waszym zdaniem serial powinien dostać jeszcze kilka sezonów? A może twórcy mieli rację, decydując się na zakończenie produkcji na trzech seriach?…