Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Prace nad Alien 5 opóźnione przez produkcję Prometeusza 2?

Wiele wskazuje na to, że piąta część „Obcego” w reżyserii Neilla Blomkampa zawita do kin z pewnym opóźnieniem, spowodowanym pracami nad „Prometeuszem 2” Ridleya Scotta.

Choć nie są to jeszcze oficjalnie potwierdzone wiadomości, to dziennikarze The Hollywood Reporter, powołując się na anonimowe źródła wydają się być ich pewni. Podają, że Neill Blomkamp wystartuje z pracą na planie „Obcego” dopiero wówczas, gdy Scott rozpocznie prace nad swoją produkcją. Jest to spowodowane troską o to, by filmy nie zadebiutowały na ekranach kin w zbyt bliskim odstępie czasowym. W końcu ich akcja toczy się w tym samym uniwersum. Z innych plotek wynika, że to rozwiązanie wymusił na Foksie Ridley Scott.

Jak na razie piąta część „Obcego” znajduje się w fazie prac nad scenariuszem. Stworzy go Blomkamp. Jeśli wierzyć założeniom twórców, a The Hollywood Reporter nie zostali wprowadzeni w błąd, zdjęcia do filmu mają rozpocząć się dopiero w 2017 roku, a prace nad „Alien 5” mają zakończyć się w 2018. Jak na razie więcej jest spekulacji, niż potwierdzonych wiadomości o tej produkcji.

Kolejną z plotek jest prawdopodobny udział Michaela Biehna w projekcie Blomkampa, o której pisaliśmy tutaj. Mimo, że aktor pojawił się zarówno w grafikach koncepcyjnych do filmu, a także prowadził rozmowy z reżyserem, to nadal nie zaproponowano mu roli i nie zaprezentowano scenariusza. Jednakże powyższe fakty przemawiają na realną możliwość powrotu kaprala Hicksa w piątej części „Obcego”.

Reżyser Neill Blomkamp nie wyobraża sobie również filmu bez udziału gwiazdy serii o „Obcym” – Sigourney Weaver. Aktorka i Blomkamp współpracowali już ze sobą na planie ostatniej produkcji reżysera – „Chappie”, zaś „Alien 5” ma być bezpośrednią kontynuacją filmu „Obcy – Decydujące starcie”, jak wielokrotnie podkreślał w swoich wypowiedziach Blomkamp.