Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Prace nad nową Godzillą rozpoczęte

W grudniu zeszłego roku Legendary Pictures zapowiedziało, że „Godzilla 2” będzie mieć tak naprawdę tytuł „Godzilla: King of the Monsters”. Jednak wszystko wskazuje na to, że plany uległy zmianie. Dzisiaj ogłoszono, że zdjęcia do filmu już się rozpoczęły, ale nie podano żadnego konkretnego tytułu.

Reżyserią zajmuje się Michael Dougherty, który wraz z Zachem Shieldsem napisał scenariusz. W głównych rolach zobaczymy trójkę aktorów: Kyle’a Chandlera, Verę Farmigę i Millie Bobby Brown – to na nich przede wszystkim skupi się historia, ale obok nich pojawią się: O’Shea Jackson Jr., Thomas Middleditch, Zhang Zivi, Bradley Whitford, Charles Dance i Aisha Hinds. Do swoich ról powrócą także Ken Watanabe i Sally Hawkins.

Nowa historia zaprezentuje agencję Monarch, zajmującą się kryptozoologią. Jej członkowie mierzą się z gigantycznymi potworami, włączając w to potężną Godzillę, która zderza się z Mosothrą, Rodanem i ostatecznym wrogiem, jakim jest King Ghidorah. Kiedy stwory, uznawane za zwyczajne mity, budzą się do życia, zaczynają walczyć o dominację, pozostawiając ludzką egzystencję na krawędzi.

Premiera zapowiedziana jest na 22 marca 2019 roku.