Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Prace nad piątą częścią Obcego wstrzymane

Reżyser „Alien 5” – Neill Blomkamp poinformował o tym fakcie za pośrednictwem Twittera. Jaki jest powód wstrzymania prac nad projektem?

Okazuje się, że odłożenie realizacji filmu „Alien 5” jest spowodowane faktem, że wytwórnia 20th Century Fox pragnie skupić się na filmie Ridleya Scotta – „Alien: Paradise Lost”, który będzie kontynuacją „Prometeusza”. Blomkamp podkreślił, że poświeci się w tym czasie pracy nad innymi projektami.

Słuchy, że piąta część „Obcego” w reżyserii Neilla Blomkampa zawita do kin z pewnym opóźnieniem, spowodowanym pracami nad kontynuacją „Prometeusza” Scotta, krążyły od dłuższego czasu. Jednakże teraz okazuje się, że nie wiadomo kiedy w ogóle wystartują prace nad „Alien 5”. Ani reżyser, ani wytwórnia nie podają choćby przybliżonej daty, potwierdzającej, że prace na planie filmu ruszą.
W planach Blomkampa odnośnie „Obcego 5” znalazło się wiele interesujących założeń, m.in. powrót Ripley oraz Hicksa, a grafiki koncepcyjne do filmu, urzekły fanów serii.

Zdjęcia do „Alien: Paradise Lost” ruszają na początku 2016 roku, a premierę widowiska wstępnie zaplanowano na 30 maja 2017 roku.
Pojawiły się plotki, że decyzja o powstaniu „Alien 5” jest uzależniona od sukcesu komercyjnego produkcji Scotta. Być może wówczas wytwórnia zdecyduje się na produkcję piątej części „Obcego”.