Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Prace nad The Last of Us i Uncharted stanęły w miejscu

Złe wieści dla oczekujących filmowych adaptacji gier „Uncharted” i „The Last of Us” – pierwszy z filmów stoi pod znakiem zapytania bez dokładnie ustalonej daty premiery, a drugi wydaje się znajdować w martwym punkcie.

Adaptację „The Last of Us” zapowiedziano już 2 lata temu, a producentem jest Sam Raimi. Spotkał się on nawet z gwiazdą „Gry o Tron”, Maisie Williams, by omówić z nią możliwość zagrania roli Ellie. Neil Druckmann, scenarzysta i reżyser gry, zajął się scenariuszem. I to by było na tyle, bo w Druckmann zdradził, że film stanął w kompletnie martwym punkcie i przez ostatnie pół roku nie poczyniono żadnych działań prowadzących do jego powstania.

Tymczasem „Uncharted” napotkało kilka komplikacji w procesie powstawania produkcji. Najpierw David O. Russell miał reżyserować film, ale porzucił projekt w 2011 roku. Neil Burger dołączył do ekipy, a potem po cichu odszedł, następnie Seth Gordon ustawił datę premiery na 10 czerwca 2016 i zrezygnował z projektu. Na tę chwilę, Sony zapowiada film na 30 czerwca 2017, ale wszystko jeszcze może ulec zmianie.

Jednym słowem, wszystko trwa w ogromnym bałaganie i nikt nie wie, czego dokładnie oczekiwać.