Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Premiera Aquamana kolejny raz opóźniona

Mamy dość przykre wieści dla fanów wyczekujących na solowy film Aquamana. Warner Bros. Pictures zdecydowało się przełożyć premierę widowiska na grudzień przyszłego roku.

„Aquaman” początkowo miał wejść do kin w lipcu, później w październiku 2018 roku, a teraz okazuje się, że studio kolejny raz przesuwa termin premiery. Widowisko z Jasonem Momoą w roli głównej pojawi się w na wielkim ekranie 21 grudnia 2018 roku.

Zmiana daty została spowodowana prawdopodobnie decyzją Jamesa Camerona o opóźnieniu prac nad „Avatar 2”. W harmonogramie premier zwolniło się miejsce, więc „Aquaman” mógł zostać spokojnie przesunięty na jego miejsce. Jednak to dość ryzykowne posunięcie ze strony Warner Bros., bo już wcześniej pojawiały się głosy, że Disney może przenieść na grudzień 2018 roku premierę „Han Solo: A Star Wars Story”…

Reżyserią „Aquamana” zajmie się James Wan, a scenariusz przygotował Will Beall. W roli głównej Aquamana / Arthura Curry’ego pojawi się oczywiście Jason Momoa, jego rodziców zagrają Temuera Morrison (Thomas Curry) i Nicole Kidman (Atlanna), a jego ukochaną Merę zagra Amber Heard. W filmie pojawią się także Willem Dafoe (Nuidis Vulko), Patrick Wilson (Orm / Ocean Master), a złoczyńcę i wroga Aquamana, Black Mantę, zagra Yahya Abdul-Mateen II.

Prace na planie „Aquamana” mają ruszyć na wiosnę, a dokładniej 22 maja.