Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Premiera Avatara 2 jednak nie w grudniu 2017

Dotąd nie pojawiły się jeszcze oficjalne informacje odnośnie daty premiery, jednak w tej chwili zdaje się faktem, że sequel nie wejdzie na ekrany na Gwiazdkę przyszłego roku, a prawdopodobnie pół roku później.

Jak donosi slashfilm.com, premiera pierwszej z kolejnych trzech zapowiadanych części nie będzie miała miejsca pod koniec przyszłego roku. Wówczas „Avatar 2” (a także następna kontynuacja) konkurowałby z nowym epizodem „Star Wars”. Film prawdopodobnie do kin trafi latem 2018 roku.

Reżyser James Cameron przyznał, że trzymanie się planowanej daty premiery nie ma tak wielkiego znaczenia jak to, aby kolejne filmy były ukończone i by trafiały do kin w rocznych odstępach czasu.

Nawet jeśli byłoby możliwe skończenie prac nad obrazem, przemyślane wydaje się unikanie konkurencji ze „Star Wars” – w końcu od pierwszego „Avatara” minęło już sześć lat, film nie ma też swojego wiernego fandomu, a to, jak został przyjęty, opierało się głównie na zupełnie nowej wówczas skali wykorzystania efektów 3D.