Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Premiera filmu o Hanie Solo opóźni się pół roku?

Ostatnie plotki donoszą, że Disney utrzyma dotychczasową tradycję wypuszczania filmów z uniwersum Star Wars zimą i kolejny spin-off – film o Hanie Solo, jednak nie zadebiutuje latem 2018. Jak na razie niezatytułowany film Phila Lorda i Chrisa Millera, tkwi w kalendarzu pod datą 25 maja 2018, ale podobno może zostać przesunięty na 13 grudnia 2018.

Nie pojawiło się żadne oficjalne oświadczenie dotyczące powyższej informacji, ale wszystko wydaje się pasować – Lucasfilm ostatnio nie wymienia maja 2018 w swoich wypowiedziach, a Donald Glover i Emilia Clarke jako członkowie obsady po prostu określają datę premiery na 2018 rok.

„Przebudzenie Mocy” i „Łotr 1.” udowadniają, że grudzień sprzyja biznesom Disneya. Pierwszy z filmów był hitem ostatniej zimy, zarabiając ponad 2 miliardy dolarów, co stawia go zaraz za „Avatarem” czy „Titanikiem”. Natomiast „Łotr 1.” na dniach przekroczy 1 miliard dolarów przychodu.

Dla studia decyzja może być fortunna, jednakże jeśli informacja okaże się być prawdziwą, fani z pewnością będą zawiedzeni opóźnieniem.