Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Premiera Mulan przesunięta

Wytwórnia Disney zdecydowała się przenieść premierę widowiska „Mulan” na późniejszy termin.

Zgodnie z przypuszczeniami, również „Mulan” stała się ofiarą pandemii koronawirusa. Początkowo film miał trafić na ekrany 24 lipca, jednak ze względu na wciąż rosnącą liczbę zachorowań, Disney zdecydował się opóźnić premierę. Na chwilę obecną film w USA ma zadebiutować w kinach 21 sierpnia, jednak Disney nie wyklucza kolejnych przesunięć, by „Mulan” pojawiła się na wielkim ekranie.

W rolach głównych w widowisku wystąpią m.in. Jet Li (cesarz Chin), Liu Yifei (Mulan), Donnie Yen (Tung), Jason Scott Lee (Bori Khan), Gong Li (Xian Liang) oraz Yoson An (Chen Honghui).

Oficjalny opis i zwiastun „Mulan” w reżyserii Niki Caro:

Aby obronić kraj przed najeźdźcami z północy cesarz Chin wydaje dekret nakazujący rekrutację do armii jednego mężczyzny z każdej rodziny. Hua Mulan, najstarsza córka utytułowanego wojownika, decyduje się w tajemnicy wyruszyć na wojnę zamiast niedomagającego już ojca. Przebrana za mężczyznę Hua na każdym kroku poddawana jest próbom wymagającym od niej zmobilizowania wewnętrznej siły 
i wykorzystania pełni swoich możliwości. W wyniku tej wielkiej przygody dziewczyna staje się niezłomną wojowniczką oraz zdobywa szacunek wdzięcznego narodu i… dumnego ojca.