Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Premiera Szybkich i wściekłych 9 opóźniona ze względu na spin-off serii

Dziewiąta odsłona kinowej serii „Szybcy i wściekli” została przesunięta o rok, a powodem opóźnienia jest fakt, że Universal Pictures chce wypuścić wcześniej spin-off cyklu. Gwiazdami tego filmu zostali Dwayne Johnson i Jason Statham.

Projekt spin-offu powstaje w imponująco szybkim tempie, a wytwórnia podała już wstępną datę jego premiery – lipiec 2019 roku. Gwiazdami spin-offu zostali Dwayne Johnson, czyli agent Luke Hobbs oraz Jason Statham, który ponownie wystąpi w roli Deckarda Shawa. Nad scenariuszem spin-offu pracuje Chris Morgan, twórca doskonale obeznany w uniwersum „Szybkich i wściekłych”. Na razie nie poznaliśmy nazwiska reżysera produkcji, ale faworytem jest inny twórca związany z franczyzą, Justin Lin.

Te informacje jednak nie wywołały samych entuzjastycznych komentarzy, zwłaszcza wśród pozostałych aktorów związanych z cyklem „Szybkich i wściekłych”. Swoje niezadowolenie z takiego postępowania wytwórni (oraz Johnsona i Stathama) wyraził w mediach społecznościowych Tyrese Gibson (filmowy Roman Pearce). Aktor zamieścił na swoim Instagramie post, w którym zarzuca Johnsonowi sabotowanie serii oraz zagarnianie całości franczyzy dla siebie.