Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Prequel filmu Omen przygotuje David Goyer

Jeżeli należycie do fanów horrorów, to z pewnością macie już dawno za sobą klasyczny film z 1976 roku, „Omen”. Opowiada on o dzieciństwie Damiena Thorna, który jest potomkiem szatana, jednak w tajemnicy przed żoną został zaadaptowany przez zamożnego dyplomatę. Jego dziwne zachowania są początkowo ignorowane, zwłaszcza przez matkę, ale wkrótce już nawet ona nie może ich lekceważyć…

Żyjemy w epoce, gdzie wszystko prędzej czy później doczekuje się swojego prequela. Nie inaczej będzie tym razem – David Goyer stoi na czele produkcji prequela „Omena”. W projekt zaangażował się również reżyser Antonio Campos oraz scenarzysta Ben Jacoby.

Czy ten prequel rzeczywiście jest potrzebny? Można by się zastanowić nad wydarzeniami, które rozegrały się przed tym, co działo się w „Omenie”. Czy były to elementy na tyle interesujące, że warto im się przyjrzeć bliżej? Właściwie już w oryginalnym filmie widzimy historię adopcji Damiena, więc o co więcej może chodzić producentom? O tym przyjdzie nam się dopiero przekonać.