Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Prequel Kingsman nabiera kształtów: Brad Pitt w obsadzie?

Trwają prace nad „Kingsman: The Great Game”, a serwis That Hashtag Show dotarł do kilku szczegółów na temat fabuły i potencjalnej obsady widowiska. Podobno w filmie ma pojawić się Brad Pitt w roli… Rasputina.

Jak twierdzi serwis That Hashtag Show, wytwórnia pragnie zebrać w obsadzie widowiska największe gwiazdy Hollywood. Do Ralpha Fiennesa może dołączyć Brad Pitt, który jest pierwszym wyborem twórców filmu do roli Rasputin, tak tego Rasputina Grigorija Jefimowicza Rasputina, jednego z najsłynniejszych Rosjan I połowy XX wieku. Oficjalne negocjacje 20th Century Fox z aktorem jeszcze się nie rozpoczęły, jednak istnieją spore szanse na udział Pitta w widowisku.

Natomiast rozmowy w sprawie angażu do „Kingsman: The Great Game” rozpoczęła już Rachel Weisz, która negocjuje rolę opiekunki głównego bohatera – niezłomnej kobiety, która nie obawia się przeciwstawić ojcu chłopaka, księciu Oxfrodu.

Przypomnijmy: głównym bohaterem „Kingsman: The Great Game” ma być Conrad (Harris Dickinson) – porywczy i czarujący nastoletni syn brytyjskiego księcia, który pragnie okryć się wojenną chwałą na froncie. Dostaje jednak propozycję dołączenia do organizacji Kingsman, a w misjach towarzyszyć mu ma starszy stażem agent (Ralph Fiennes).

Obok Rasputina w widowisku mamy zobaczyć także inne postacie z kart historii, m.in. Margarethę Zelle (Mata Hari), Horatio Herberta Kitchenera (hrabia Kitchener, brytyjski wojskowy, marszałek polny i polityk, walczył podczas powstania Mahdiego w Sudanie) czy Gavrilo Principa (serbski nacjonalista, który dokonał zamachu na arcyksięcia Ferdynanda, co było bezpośrednią przyczyną wybuchu I wojny światowej).

3. część „Kingsman” trafi do kin już 8 listopada 2019 roku, a prace na planie „Kingsman: The Great Game” mają rozpocząć się niedługo po jej premierze.