Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Projekt ekranizacji Five Nights at Freddy’s powraca

Jak się okazuje pomysł ekranizacji cyklu gier „Five Nights at Freddy’s” nie został porzucony przez Blumhouse. Prace na planie mają rozpocząć się wiosną przyszłego roku.

Tymi wiadomościami ze światem podzielił się twórca gry, Scott Cawthon, który jednak nie zdradził szczegółów fabularnych projektu. Zapowiedział jednak, ze scenariusz filmu zyskał jego aprobatę, ma dobrze rozpisanych bohaterów, ich motywacje i świetny główny wątek. Skrypt jest ponad to zabawny, straszy i mroczny.

Oficjalny opis pierwszej odsłony cyklu gier „Five Nights at Freddy’s”:

Witaj w nowej wakacyjnej pracy w pizzerii Freddy Fazbear’s Pizza, gdzie dzieci i rodzice przychodzą dla rozrywki i po jedzenie, na ile można okiem sięgnąć! Główną atrakcją jest oczywiście Freddy Fazbear oraz jego dwaj przyjaciele. Są to roboty animatroniczne, zaprogramowane tak, aby zadowolić tłumy! Zachowanie robotów stało się jednak nieco nieprzewidywalne w nocy i zatrudnienie Ciebie jako ochroniarza było znacznie tańsze niż znalezienie fachowca do naprawienia robotów.

Ze swojego małego biura musisz uważnie obserwować kamery bezpieczeństwa. Masz bardzo ograniczoną ilość energii elektrycznej, z której możesz korzystać w ciągu nocy (no wiesz, cięcia budżetowe). Oznacza to, że kiedy zabraknie Ci energii w ciągu nocy – nie masz już drzwi antywłamaniowych ani świateł! Jeśli coś jest nie tak, a mianowicie jeśli Freddy lub jego przyjaciele nie znajdują się na swoich miejscach, musisz ich znaleźć na monitorach i chronić siebie w razie potrzeby!

Czy uda Ci się przetrwać pięć nocy u Freddy’ego?