Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Projekt nowego serialu sci-fi Red Mars

J. Michael Straczynski zajmie się napisanie scenariusza do nowego serialu „Red Mars”, który powstanie dla stacji Spike. Zostanie również producentem wykonawczym. „Red Mars” to historia, która powstaje w oparciu o trylogię autorstwa Kima Stanleya Robinsona.

Wspólnie ze Straczynskim produkcją serialu zajmie się Vince Gerardis, natomiast firmą odpowiedzialną za projekt jest Skydance, z głównym wskazaniem na osoby takie jak David Ellison, Dana Goldberg oraz Marcy Ross.

Trylogia Kima Stanleya Robinsona składa się z książek „Red Mars”, „Green Mars” oraz „Blue Mars”. Pierwszą z nich wydano w 1993 roku. Została przetłumaczona na 21 języków i zdobyła wiele nagród, w tym prestiżowe Hugo i Nebula.

„Red Mars” opisuje poczynania pierwszych osadników, którzy poddają terraformacji tajemniczą planetę. Wszyscy, którzy odpowiednio przeszli testy, zostali wybrani do tej misji. Seria zagłębia się w stosunku panujące między nieznajomymi, którzy są odcięci od jedynego życia, które do tej pory znali. Teraz przyszło im żyć w nowych, niewyobrażalnych warunkach środowiska. Z biegiem czasu widzowie staną się świadkami powstawania nowego świata i rozwoju technologii na planecie, która teoretycznie nie nadaje się do zamieszkania.

Produkcja ma ruszyć w przyszłym roku, a premierę przewiduje się na styczeń roku 2017.