Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Projekt Pacific Rim 2 zawieszony

Przekazujemy złe informacje dla wszystkich fanów Guillermo del Toro i „Pacific Rim”. Wytwórnia Legendary Pictures przesunęła projekt sequela na bliżej nieokreślony termin i nie ma zamiaru zajmować się produkcją w najbliższym czasie.

Początkowo „Pacific Rim 2” miał wejść do kin 7 kwietnia 2017, następnie premierę przesunięto na 4 sierpnia 2017. Dziś jednak okazało się, że projekt kontynuacji filmu został odrzucony i nie podano nawet przybliżonej daty premiery.
Legendary Pictures nie podało powodów tej decyzji i odmówiło wszelkic komentarzy na ten temat, dlatego nie wiadomo co spowodowało zawieszenie projektu „Pacific Rim 2”.

W pierwszej części „Pacific Rim” zobaczyliśmy m.in. Charlie Hunnam, Idris Elba, Rinko Kikuchi, Charlie Day i Robert Kazinsky. W tym roku w wywiadzie dla Entertainment Weekly, Charlie Hunnam (Raleigh Becket) wypowiedział się jak wg niego powinna wyglądać druga część widowiska, o czym pisaliśmy tutaj.

Swoją premierę „Pacific Rim” miał w 2013 roku i przy budżecie 190 mln dolarów zarobił w Stanach Zjednoczonych zaledwie 101,802,906 dolarów. Natomiast zyski z całego świata wyniosły 411,002,906 dolarów.

Jeszcze niedawno mówiło się, że zdjęcia do sequela miały rozpocząć się 16 października 2015 roku, ale biorąc pod uwagę fakt, że produkcja nadal nie miała potwierdzonej obsady i pre-produkcja filmu została wstrzymana, termin ten był bardzo wątpliwy. Dziś The Hollywood Reporter doniósł, że sytuacja wyglądała inaczej i prace nad filmem zostały całkowicie wstrzymane.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że już niedługo do kin wejdzie inny obraz meksykańskiego reżysera – horror „Crimson Peak. Wzgórze krwi”, w którym także zobaczymy Charliego Hunnama. W filmie zagrają m.in. Tom Hiddleston, Jim Beaver oraz Burn Gorman. Premiera produkcji już 9 października, a do polskich kin obraz trafi 23 października.