Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ptaki nocy z nowym tytułem

Najnowsze widowisko Warner Bros. z filmowego uniwersum DC nie okazało się wielkim hitem w weekendzie otwarcia, a włodarze najwyraźniej sądzą, że zmiana tytułu może uratować film.

Zachodnie media wskazują, że „Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)” zostanie przemianowane na krótsze “Harley Quinn: Birds of Prey”, co z kolei podkreśli rolę protagonistki. Podobno powodem zmiany miało być niezbyt dobre przyjęcie podczas weekendu otwarcia, a z szacowanych 50 mln dolarów przychodu, obraz zarobił ponad 33 mln.

A znacie to o policjantce, kanarku, wariatce i mafijnej księżniczce? “Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)” to pokręcona historia, opowiadana przez samą Harley w stylu, w jakim tylko ona może ją opowiedzieć. Kiedy najbardziej narcystyczny z bandziorów Gotham, Roman Sionis, i jego oddana prawa ręka Zsasz biorą na cel niejaką Cass, w poszukiwania dziewczyny angażuje się całe miasto. Nieprawdopodobny zbieg okoliczności krzyżuje drogi Harley, Łowczyni, Czarnego Kanarka i Renee Montoyi. Cztery diametralnie różniące się kobiety nie mają wyjścia. Muszą współpracować, żeby pokonać Romana.

W obrazie wystąpili Margot Robbie (Harley Quinn), Mary Elizabeth Winstead (Huntress), Jurnee Smollett-Bell (Sara Lance), Ewan McGregor (Black Mask), Ella Jay Bosco (Cassandra Cain) i Rosie Perez (Renee Montoya).

“Birds of Prey (i Fantabulous Emancipation One Harley Quinn)” ma trafić do kin 7 lutego 2020 roku.