Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Rachel McAdams jako Night Nurse w Doctor Strange?

Aktorka pojawi się w produkcji w reżyserii Scotta Derricksona jako doktor Christine Palmer. Wśród fanów nie cichną dyskusje na temat jej alter ego: Night Nurse.

Postać stworzona przez Jeana Thomasa zadebiutowała na łamach komiksu „Night Nurse” w 1970 roku. Głównymi bohaterkami były pielęgniarki z Metropolitan General Hospital w Nowym Jorku: Linda Carter, Georgia Jenkins i Christine Palmer. Linda Carter przyjęła pseudonim Night Nurse i zaczęła udzielać pomocy medycznej superbohaterem, a nawet wdała się w romans z doktorem Strange’em.

Rok temu showrunner „Daredevila”, Steven DeKnight, zdradził, że miał w planach obsadzenie Rosario Dawson w roli Lindy Carter. Jednak ze względu na „inne plany” Marvela dotyczące Night Nurse musiał zastąpić Lindę Carter postacią Claire Temple. Czy Marvel ma zamiar przedstawić nam Christinę Palmer jako Night Nurse?

Sama Rachel McAdams („Sherlock Holmes”, „Zaklęci w czasie”, „Detektyw”) przyznaje, że słyszała te pogłoski, jednak nie skomentowała tych rewelacji. Z kolei dyrektor Marvel Studios, Kevin Feige, uchylił nieco rąbka tajemnicy, zapowiadając, że doktor Christine Palmer nie stanie się w najbliższym czasie Night Nurse:

Ten temat nie pojawi się „Doctor Strange”. Jednak jaka przyszłość czeka tę bohaterkę? Rozważania na temat perspektyw dla Christine Palmer sprawia wielką radość zarówno fanom, jak i nam. – podkreślił Feige.

Premiera widowiska „Doktora Strange” już za 10 dni, 26 października!