Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ralph Fiennes w ekranizacji Matyldy

Aktor zagra złowieszczą dyrektorkę szkoły w przygotowywanym przez Netflix i Working Title familijnym widowisku „Matylda”.

Produkcja będzie ekranizacją musicalu teatralny „Matylda”, który powstał na podstawie dziecięcej powieści Roalda Dahla, o tym samym tytule.

Główną bohaterką jest obdarzona zdolnościami telekinezy 5-letnia dziewczynka, która od urodzenia była zaniedbywana przez rodziców. Życie Matyldy ulega diametralnej zmianie, gdy zaczyna uczęszczać do szkoły. Tam poznaje nowych przyjaciół i sympatyczną nauczycielkę pannę Honey – do tej roli przymierzana jest Jodie Comer („Killing Eve”, „Free Guy”).

Niestety, na drodze Matyldy pojawia się też demoniczna dyrektorka szkoły, panna Trunchbull, która rzuca uczniami na odległość. To właśnie tę postać zagra brytyjski aktor, Ralph Fiennes („King’s Man: Pierwsza misja”, „Grand Budapest Hotel”, „Spectre).

Scenariusz familijnego filmu napisze Dennis Kelly, a reżyserią zajmie się Matthew Warchus – twórcy teatralnej „Matyldy” (2010). Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy rozpoczną się prace na planie filmu.