Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Rango – O Filmie

Chcesz w coś wierzyć?- Rango

Amerykański Dziki Zachód miał już do czynienia z wieloma bardzo różnymi bohaterami, jednak Rango to zupełnie nowy gatunek: mały kameleon o wielkim sercu, który wyrusza z misją ocalenia pewnego miasteczka i ostatecznie sam staje się bohaterem, którego kiedyś starał się udawać.

Wyreżyserowany przez Gore Verbinskiego film Rango, z nominowanym do Oskara® Johnnym Deppem w tytułowej roli, oddaje hołd klasycznemu westernowi, aby następnie przekształcić go w zaprawiony mnóstwem humoru przygodowy film familijny. Rango zabiera widzów na przejażdżkę do spalonego słońcem, położonego na skraju pustyni miasteczka zagrożonego korupcją i rządzonego przez zaskakującą gromadkę barwnych stworzeń.

Cała opowieść rozpoczyna się w momencie, kiedy Rango, po mnóstwie czasu spędzonym na oglądaniu świata przez szybę terrarium, gubi się na pustyni Mojave, aby w końcu dotrzeć do jednego z charakterystycznych dla Dzikiego Zachodu miasteczek. Mimo tego, iż Rango ma nadzieję na szybkie wmieszanie się w tłum, wkrótce zaczyna się wyróżniać spośród mieszkańców miasteczka, wśród których znajdują się takie okazy jak żółw burmistrz, zdrajca grzechotnik, okradające banki pieski preriowe czy  wymachujące bronią jaszczury. Kiedy Rango mimowolnie zostaje nowym szeryfem i ostatnią nadzieją mieszkańców na znalezienie wody, wie, że właśnie zaczęły się jego kłopoty. Jak bowiem głosi legenda, żaden porządny gość nie zagrzał zbyt długo miejsca w tej okolicy. Rango jednak jest gotowy walczyć z przeciwnościami i podążać własną ścieżką stając się kimś, kogo nawet kameleon nie jest w stanie udawać: prawdziwym bohaterem.

Rango jest pierwszym animowanym filmem Verbinskiego, dzięki któremu przebój Piraci z Karaibów (Pirates of the Caribbean) stał się poruszającą, współczesną bajką oglądaną przez widzów na całym świecie. Teraz, stworzona przez niego opowieść o donkiszotowskiej wyprawie zabawnego kameleona osadzona w surowym świecie westernu, jest w stanie sprawić, że widz poczuje na języku kurz Dzikiego Zachodu. Rango jest także pierwszym filmem animowanym, nad którym pracowali specjaliści z Industrial Light & Magic (ILM).

„Rango to opowieść o jaszczurze szukającym własnej tożsamości i o tym, jak staje się legendą,” mówi reżyser. „To historia pełna humoru, romansu, emocji i mnóstwa niespodzianek. Rango to postać większa niż życie, a Johnny Depp użycza mu swojego głosu tym samym nadając mu cech pełnego męstwa dostojeństwa.”

Rango
 Paramount Pictures i Nickelodeon Movies przedstawiają produkcję Blind Wink / GK Film, film w reżyserii Gore Verbinskiego Rango. Scenariusz na podstawie historii Johna Logana, Gore Verbinskiego i Jamesa Warda Byrkita – John Logan. Produkcja – Gore Verbinski, Graham King i John B. Carls. Montaż – Craig Wood. Muzyka – laureat Oskara ® Hans Zimmer. Obsada –  Johnny Depp, Isla Fisher, Abigail Breslin, Alfred Molina, Bill Nighy, Harry Dean Stanton, Ray Winstone i Timothy Olyphant. Efekty specjalne i animacja – Industrial Light & Magic.

Parę informacji na temat polskiej wersji językowej:

Wersja Polska …………………………………………….. Start International Polska
Reżyseria………………………………………..………… Bartosz Wierzbięta
Tekst polski: ………………………….……………………….Bartosz Wierzbięta
Dźwięk i montaż: ………………………………………………Michał Skarżyński
Kierownictwo produkcji: ……………………………………… Dorota Nyczek

Udział wzięli:

RANGO ……………………………………………………Wojciech Paszkowski
FASOLA  ………………………………………………… Monika Pikuła
BURMISTRZ ……………………………………………… Włodzimierz Bednarski
GRZECHOTNIK  JACK …………………………………Miłogost Reczek
ROADKILL ……………………………………………… Grzegorz Pawlak
ROCKEYE…………………………………………………Jarosław Boberek
SPOONS, ELBOWS, KINSKY………………………………Janusz Wituch
EZEKIEL, WAFFLES……………………………………………Jarosław Domin
DOC, FURGUS………………………………………………… Mirosław Wieprzewski
ELGIN……………………………………………………………Adam Bauman
TURLEY ……………………………………………..……… Włodzimierz Bednarski
BALTHAZAR ………………………………………………Stanisław Brudny
BAD BILL, JEDIDIAH  ……………………………………Zbigniew Konopka
FLAN, BUFFORD ………………………………………… Jakub Szydłowski
MERRIMACK, SPIRIT …………………………………… Aleksander Mikołajczak
PRISCILLA ………………………………………………Justyna Bojczuk

W pozostałych rolach:
Wojciech Chorąży, Bożena Furczyk, Mikołaj Klimek, Maciej Kowalik, Jacek Król, Agnieszka Matysiak, Cezary Nowak, Katarzyna Skolimowska, Anna Sroka,  Krzysztof Szczerbiński, Paweł Szczesny, Robert Tondera, Anna Ułas, Joanna Węgrzynowska,  Monika Wierzbicka,  Maciej Dybowski, Miłosz Konkel

PIOSENKI MARIACHI ŚPIEWALI:
Jakub Szydłowski, Tomasz Steciuk, Adam Krylik

 

{youtube}tH8xW8mF-AI{/youtube}