Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ready Player One liderem amerykańskiego box office’u

W minionym tygodniu zadebiutowała ekranizacja powieści Ernesta Cline’a „Ready Player One”. Zgodnie z oczekiwaniami nowy film w reżyserii Stevena Spielberga zadebiutował na pierwszym miejscu amerykańskiego zestawienia, przynosząc swoim twórcom na otwarciu zyski w wysokości 41,2 mln dolarów. Jak poradziły sobie pozostałe produkcje?

Światowe wpływy widowiska „Ready Player One” wynoszą obecnie 181,2 mln dolarów. Kwota ta z pewnością nie jest w pełni zadowalająca dla Warner Bros. Budżet widowiska to ok. 175 mln dolarów, jednak studio liczy, że pozytywne opinie, jakie zbiera produkcja przyciągną widzów do kin. Interesujący jest fakt, że niemal połowa zysków „Ready Player One” zza granicy to wpływy z Chin, gdzie widowisko sci-fi zarobiło ok. 62 mln dolarów. Film został dobrze przyjęty również w Korei Południowej (8,1 mln) i Wielkiej Brytanii (7,3 mln).

Na drugim miejscu w USA uplasował się thriller „Tyler Perry’s Acrimony”, który na otwarciu zgarnął 17,1 mln dolarów, a podium zamyka „Czarna Pantera”, która siedem tygodni po premierze zarobiła dla Marvela kolejne 11,2 mln dolarów. Łączne wpływy widowiska to 1,273,899,634 dolarów, co zapewniło jej tytuł najbardziej dochodowej ekranizacji komiksu w historii amerykańskiego box office’u.

Pierwsza dziesiątka weekendowego zestawienia w USA prezentuje się następująco:

box of april

Źródło: boxofficemojo.com