Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Realizacja Star Trek 4 pod znakiem zapytania

 

Mamy niepokojące wieści dla fanów „Star Treka”. Okazuje się, że powstanie czwartego filmu, będącego kontynuacją „Star Trek: W nieznane” („Star Trek Beyond”), wcale nie jest przesądzone. Tymi smutnymi informacjami podzielił się z mediami Zachary Quinto, filmowy Spock.

Cała marka „Star Trek” znajduje się dość niezwykłym położeniu. Zeszłoroczny „Star Trek: W nieznane” nie okazał się być kasowym hitem i nie do końca spełnił oczekiwania. Teraz zainteresowanie twórców i fanów skupia się na nadchodzącym nowym serialu z uniwersum – „Star Trek: Discovery” od CBS.

Czy możemy się spodziewać w najbliższej przyszłości czwartego kinowego filmu z sagi „Star Trek”? Na to pytanie odpowiedział Zachary Quinto, wcielający się w postać Spocka:

Wiem, że obecnie trwają prace nad przygotowaniem scenariusza do kolejnego filmu. Musimy poczekać i zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja. Zaletą takiego stanu rzeczy jest dla nas [aktorów] możliwość udziału w innych projektach. Mam nadzieję, że nakręcimy jeszcze jeden film, jednak obecnie nie mamy żadnej gwarancji, że tak się stanie. – zapowiedział aktor.

star trek qinto

„Star Trek: W nieznane” zadebiutował w kinach w zeszłym roku i osiągnął zyski w wysokości 158,8 mln dolarów na rodzimym rynku, a globalne wpływy produkcji wyniosły ok. 343 mln. Przy budżecie sięgającym 185 mln dolarów nie były to wyniki, które zadowoliłyby Paramount Pictures. Pozostaje naprawdę mocno trzymać kciuki za załogę USS Enterprise, by wybrała się na jeszcze jedną misję!