Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Reboot Hellboya – wybrano już odtwórcę głównej roli!

 

Zaskakujące wieści docierają do nas z Hollywood. W lutym Guillermo Del Toro i Ron Perlman pogrzebali nadzieje fanów na zakończenie filmowego cyklu „Hellboy” i wydawać by się mogło, że jedyne osoby, którym zależało na produkcji porzuciły franczyzę całkowicie. Teraz jednak okazuje się, że powstał projekt reboota filmowej serii o Hellboy’u i wybrano nawet aktora, który wcieli się w główną postać.

Hellboya ma zagrać jedna z gwiazd serialu Netflixa „Stranger Things”, David Harbour. Reżyserią nowego „Hellboya” ma zająć się Neil Marshall, twórca znany z prac nad serialami „Gra o tron”, „Westworld”, „Hannibal”, „Constantine” czy „Piraci”. W projekt zaangażował się twórca postaci Hellboya, Mike Mignola.

hellboy r

Projekt otrzymał roboczy tytuł „Hellboy: Rise of Blood Queen”, a jego scenariusz przygotowali Christopher Golden, Andrew Cosby oraz sam Mike Mignola.

Film ma powstać w najwyższej kategorii wiekowej – R, co z pewnością powinno ucieszyć fanów Hellboya. Produkcja powstanie na zlecenie Millennium Films i Dark Horse.