Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Reboot Hellboya z R-ką i praktycznymi efektami

Wieści o pracach nad nową wersją „Hellboya” zelektryzowały fanów w maju. W głównej roli zobaczymy jedną z gwiazd „Stranger Things”, Davida Harboura, a reżyserią zajmie się Neil Marshall („Gra otron”). Twórcy zapowiedzieli ostatnio, że w swojej wizji „Hellboya” postawią na praktyczne efekty specjalne.

Będziemy starali się używać w jak największym stopniu analogowych efektów. Osobiście uwielbiam to podejście, używam praktycznych efektów, kiedy tylko mogę. Komputerowa animacja jest niesamowitym narzędziem, ale moim zdaniem chodzi o to, by rozwijała istniejący świat, a nie kreowała zastępczą rzeczywistość. – podkreślił w wywiadzie Marshall, twórca znany z prac nad serialami „Gra o tron”, „Westworld”, „Hannibal”, „Constantine” czy „Piraci”.

Projekt otrzymał roboczy tytuł „Hellboy: Rise of Blood Queen”, a jego scenariusz przygotowali Christopher Golden, Andrew Cosby oraz sam Mike Mignola, twórca postaci Hellboya. Produkcja powstanie na zlecenie Millennium Films i Dark Horse Comics.

Film ma powstać w najwyższej kategorii wiekowej – R, co z pewnością powinno ucieszyć fanów Hellboya. Oto co na ten temat ma do powiedzenia reżyser filmu:

Pozwolenie na R-kę, to takie uczucie, jakby ktoś zdjął ci kajdanki! Teraz możemy stworzyć taki film, który od zawsze chcieliśmy zrobić. Nie chodzi o to, że będę na siłę dopasowywał elementy pod tę kategorię, ale o samą wolność artystyczną. Jeśli projekt rozwinie się w film na R-ke, to dobrze. Nikt nas nie będzie powstrzymywał w tym aspekcie, zwłaszcza, że sam materiał źródłowy jest dość krwawy i brutalny, a my mamy zamiar oddać należny mu hołd. – zapowiada reżyser.