Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Reboot Opowieści z Narnii – o Srebrne Krzesło zadba Sony TriStar

 

“Opowieści z Narnii” odniosły ogromny sukces przy okazji serii “Lew, Czarownica i Stara Szafa”, a film produkcji Disneya okazał się kolejnym hitem i zarobił 800 milionów dolarów na całym świecie. Kolejne sequele serii nie zostały tak bardzo docenione przez widzów i krytyków, a “Podróż Wędrowca do świtu” zarobiła jedynie 100 milionów dolarów w Stanach Zjednoczonych. Teraz postanowiono jednak wcisnąć reset i podarować widowni reboot.

Po wielu miesiącach plotek i niedomówień, producent Mark Gordon zapowiedział że kolejny sequel będzie rebootem z nowymi postaciami, aktorami i ekipą z Sony TriStar. W swoim oświadczeniu Gordon powiedział:

– Rozwijanie tego projektu wraz z The C.S. Lewis Company było niezwykle ekscytujące i to była prawdziwa radość. Jesteśmy bardzo zadowoleni mogąc współpracować z naszymi dobrymi przyjaciółmi z TriStar i partnerami z eOne przy wprowadzaniu tego nowego, magicznego rozdziału Opowieści z Narnii dla fanów z całego świata, tych młodszych i tych starszych. – mówi Gordon.

Producent Mark Gordon wyznał dodatkowo, że kolejny sequel wprowadzi zupełnie nowych bohaterów, nowych aktorów, nową ekipę, która będzie go tworzyć. Odpowiedzialni za projekt będą pracownicy Sony’s TriStar Pictures. Wraz z eOne zajmą się dystrybucją filmu. Nie może również zabraknąć The C.S. Lewis Company.

Czytanie Opowieści z Narnii było jednym z najbardziej formacyjnych doświadczeń mojego dzieciństwa, podobnie jak dla wielu dzieci z całego świata w wielu pokoleniach. Mając możliwość przywrócenia do życia filmów o Narnii z nową, kreatywną ekipą, ma się światełko w karierze. – dodaje Hannah Minghella, szefowa TriStar, która również jest podekscytowana nowym projektem i ekipą.

Scenariuszem do filmu zajmie się David Magee. Jak na razie nie są znane nazwiska aktorów czy innych filmowców.