Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Redmayne chwali Jude’a Law jako Dumbledora

Gwiazda „Fantastycznych zwierząt” – Eddie Redmayne udzielił ostatnio wywiadu, w którym bardzo optymistycznie wyrażał się o odtwórcy roli młodego Dumbledora. Według niego Jude Law jest idealnym kandydatem do roli!

Młody Dumbledore w wykonaniu Jude’a Law będzie wierny kanonowi i jak podkreślił Redmayne, po prostu fantastyczny:

Rozmawialiśmy z Jo [J.K. Rowling] o relacjach Newta i Dumbledore’a, bo w pierwszej części przez chwilę ten wątek został wspomniany. Jude i ja znamy się od lat i kiedy usłyszałem, że stał się częścią obsady w tej roli, to pomyślałem, że to całkiem logiczny wybór. Gdy pojawił się na planie był perfekcyjny! Jest w nim i galanteria i figlarność, które wszyscy doskonale znamy. – zapowiada aktor.

W obsadzie „Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald” powrócą m.in. Eddie Redmayne, Jude Law, Johnny Depp, Katherine Waterston, Alison Sudol, Carmen Ejogo Kevin Guthrie, Brontis Jodorowsky oraz Cornell S. John.

Twórca filmów o Harry’m Potterze, David Yates, ponownie zajmie się reżyserią produkcji. Dyrektorem zdjęć został Philippe Rousselot (“Rzeka wspomnień”), a wśród ekipy produkcyjnej znaleźli się także Stuart Craig (“Harry Potter”), Mark Day (ostatnie cztery części “Harry’ego Pottera”), Colleen Atwood (zajmująca się kostiumami przy okazji “Fantastycznych Zwierząt”), Tim Burke (“Harry Potter”) i Christian Manz (“Harry Potter i Insygnia Śmierci cz.1”).

Akcja rozgrywać się będzie kilka miesięcy po wydarzeniach ukazanych w pierwszym filmie. W tym czasie Gellert Grindelwald zdołał uciec i zaczął gromadzić coraz więcej zwolenników swojej teorii wyższości Magów nad Mugolami. Albus Dumbledore (Jude Law), dawniej jeden z najbliższych przyjaciół Grindelwalda, obecnie jego przeciwnik, będzie wzywał do pomocy Newta oraz jego nowych czarodziejskich przyjaciół – Tinę Goldstein (Katherine Waterston), Queenie Goldstein (Alison Sudol) oraz mugolskiego piekarza Jacoba Kowalskiego (Dan Fogler). Nowa przygoda będzie sprawdzianem lojalności, w którym będą musieli stawić czoła nowym zagrożeniom i zmierzyć się z niebezpieczeństwami groźnego, podzielonego świata czarodziejów. Przygoda przeniesie się z Nowego Jorku do Londynu i Paryża.

Premiera filmu została zaplanowana na 16 listopada 2018 roku.