Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Rekordowe wyniki Thor: Ragnarok w box office

Branża kinowa zawdzięcza marvelowskiemu widowisku bardzo dobry weekend. W kasach kin widzowie pozostawili blisko 180 mln dolarów z czego 141 mln to wpływy z „Thor: Ragnarok”!

Marvel Studios może być zadowolone z wyników trzeciej odsłony przygód Thora. Jest to pierwszy film z cyklu „Thor”, który przekroczył na otwarciu próg 100 mln dolarów. Produkcja w reżyserii Taika Waititiego doskonale radzi sobie zarówno na rodzimym rynku, jak i na świecie. Superprodukcja z Chrisem Hemsworthem w roli głównej zarobiła w USA 121 mln dolarów, a łączne wpływy widowiska wynoszą już ponad 427 mln dolarów.

Drugie miejsce światowego box office należy do katastroficznego widowiska „Geostorm”. Weekendowe wpływy wyniosły 16,5 mln dolarów, a połowę tej kwoty film zarobił na rynku chińskim, gdzie w drugim tygodniu po premierze zarobił 7,7 mln dolarów. W Stanach Zjednoczonych w ten weekend widzowie wybierali się jednak chętniej na komedię „A Bad Moms Christmas” („Złe mamuśki 2: Jak przetrwać święta”). Film zarobił na otwarciu dla studia STX Entertainment 17,03 mln dolarów przy 21 mln budżecie, a łączne wpływy obrazu to 28,2 mln dolarów.

TOP3 zarówno światowego zestawienia, jak i wpływów w USA należy do horroru „Piła: Dziedzictwo” („Jigsaw”). W ostatni weekend film zarobił w Stanach Zjednoczonych 6,7 mln dolarów, a na rynku zagranicznym 12,5 mln, gromadząc łącznie na swoim koncie kwotę 59,5 mln dolarów w 2 tygodniu po premierze. Budżet najnowszej „Piły” wyniósł 10 mln, więc Lionsgate może być w pełni usatysfakcjonowane wynikami obrazu w reżyserii Michaela Spieriga i Petera Spieriga.

Poniżej prezentujemy zaś pierwsze zestawienie najbardziej dochodowych filmów, które w 2017 roku przekroczyły magiczną granicę 100 milionów dolarów:

100 bo

Źródło: boxofficemojo.com