Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Remake Diuny przygotuje Legendary Entertainment!

Długo na to czekaliście, ale remake „Diuny” w końcu rusza naprzód. Legendary Entertainment oficjalnie potwierdziło, że w niedalekiej przyszłości rozpocznie się produkcja. Legendary osiągnęła porozumienie w sprawie materiałów należących do nieżyjącego Franka Herberta, który napisał całą serię książkę osadzonych w uniwersum Diuny.

Projekty będą produkowane przez Thomasa Tulla, Mary Parent, Cale Boyter, podczas gdy producentami wykonawczymi zostali Brian Herbert, Byron Merritt i Kim Herbert. Póki co nie określono jednak, czy będzie to film, animacja czy serial. Wiemy jednak, że Diuna to jedna z najbardziej cenionych serii science-fiction, której wpływy widać nawet w „Gwiezdnych Wojnach” czy w „Matrixie”.

Jest to historia Paul Atrydy, któremu zostaje powierzona opieka nad Arrakis, jedyną planetą w uniwersum, na której znajduje się bezcenny surowiec, dlatego chęć kontrolowania jej jest pragnieniem wielu innych rodzin. Paul i jego ród zostają zdradzeni, a my trafiamy w wir polityki, religii i związku człowieka z naturą, w której nie brakuje istnej rebelii.

W 1984 roku David Lynch nakręcił film na podstawie książki Herberta, powstały również dwa mini-seriale telewizyjne oraz kilka gier komputerowych.