Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Remake Kruka zawieszony

Prace nad filmem „The Crow” Aleksa Proyasa zostały wstrzymane.

Kilkumiesięczne przygotowania ekipy filmowej do zdjęć zostały przerwane. Filmowcy musieli opuścić teren Pinewood Studios w Cardiff z powodu przestoju finansowego studia Relativity Media. Firma ogłosiła upadłość. Jednakże nadal pragnie zrealizować remake „Kruka”.

Filmowcy czekają obecnie na informacje odnośnie harmonogramu prac. Produkcja nie miała do tej pory szczęścia. Obraz stracił już 2 potencjalnych kandydatów do roli głównej – najpierw z udziału zrezygnował Luke Evans, a później Jack Huston, który miał go zastąpić. Nadal nie ogłoszono nazwiska następcy, ale chodzą słuchy, że w filmie ma pojawić się Andrea Riseborough w roli złoczyńcy o pseudonimie Top Dollar.

Reżyserią remake’u zajmie się Corin Hardy („The Woods”).

Z pierwszą ekranizacją komiksu „The Crow” Jamesa O’Barra, którą poznaliśmy w 1994 roku, związana jest tragiczna historia śmierci odtwórcy głównej roli – Brandona Lee na planie filmowym, co nadało produkcji wielki rozgłos. Historia “Kruka” zainspirowała jeszcze innych – nakręcono kilka sequeli filmu, a także serial telewizyjny (“Kruk: Droga do nieba”).