Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Remake Wejścia smoka od Davida Leitcha

Twórca „Johna Wicka”, „Atomic Blonde” i „Deadpoola 2” przymierza się do kolejnego projektu. Leitch negocjuje stanowisko reżysera nowej odsłony ikonicznego „Wejścia smoka”!

W oryginale w reżyserii Roberta Clouse’a z 1973 roku główną rolę – mistrza sztuk walki – zagrał Bruce Lee. Oficjalny opis pierwszego „Wejścia smoka” prezentujemy poniżej:

Od ponad trzech dekad minionych od czasu swojej przedwczesnej śmierci Bruce Lee pozostaje wciąż niekwestionowanym mistrzem ekranowych sztuk walki. Jego ostatni film, mistrzowskie „Wejście smoka”, zwycięsko oparł się próbie czasu i dziś uznawany jest za najlepszy film o wschodnich sztukach walki w historii kina. Ten hit kasowy przenosi Lee na prywatną wyspę wojskowego gubernatora Hana, którego Akademia Wschodnich Sztuk Walk jest przykrywką dla przemytu opium i nielegalnej prostytucji. Aby pomścić śmierć siostry, Lee infiltruje siedzibę i uczestników brutalnego turnieju Hana – zapierających dech w piersiach zawodów, które łączą umiejętności różnych sztuk walki: karate, judo, taekwondo, tai chi chuan i hapkido, przygotowanych przez samego Lee. Co za uderzenie!

Zanim jednak Leitch zajmie się remakem produkcji, najpierw nakręci spin-off „Szybkich i wściekłych” – „Hobbs and Shaw” z Dwayne’em Johnsonem i Jasonem Stathamem w rolach głównych. W międzyczasie studio Warner Bros. zajmie się poszukiwaniami scenarzysty nowej odsłony „Wejścia smoka”.