Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Resident Evil – zakończono prace nad nowym widowiskiem

Sony Pictures ogłosiło, że zakończyła się praca nad filmowym rebootem „Resident Evil”.

Wprawdzie film wciąż pozostaje pewną tajemnicą i nie ukazały się jeszcze żadne znaczące materiały z planu, a wytwórnia Sony oficjalnie potwierdziła zakończenie prac na planie. Jak na razie, oprócz enigmatycznego zdjęcia z filmowym klapsem i rozedrganym obrazem na starym telewizorze, twórcy nie szafują hojnie doniesieniami i zajawkami z procesu produkcji, mimo że do premiery pozostał jeszcze niecały rok.

Produkcją zajmie się Constantin Film, odpowiedzialny za filmy „Resident Evil”. Andrew Dabb („Supernatural”) napisał z kolei scenariusz, a fabuła będzie odbiegać od tego, co znamy z poprzednich adaptacji czy samych gier. Historia zostanie przedstawiona na dwóch liniach czasowych.

Jeden z wątków pokaże czternastoletnie siostry Jade i Billie Wesker, żyjące w New Raccoon City. Miasto przeżywa właśnie rozkwit i z nawiązką potrafi zrealizować potrzeby dorastających nastolatek. Szybko jednak okazuje się, że moloch skrywa wiele tajemnic, podobnie jak ich ojciec, przez którego wkrótce spłonie świat. Druga linia skupi się na ponad dekadę po tych wydarzeniach. Na Ziemi zostało mniej niż piętnaście milionów ludzi i ponad sześć miliardów potworów, ludzi i zwierząt przemienionych wirusem T. Obecnie trzydziestoletnia Jade walczy o przetrwanie i musi radzić sobie z demonami przeszłości. Szczególnie tym, co spotkało ją, siostrę i ojca.

Premierę przewidziano na 9 września 2021 roku.