Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Reynolds myślał o Deadpoolu podczas prac nad Zieloną Latarnią?

Nie można zaprzeczyć temu, że w przeciągu 10 lat kariery Ryana Reynoldsa sporo się w jego życiu wydarzyło. Można powiedzieć, że chyba największym jego rozczarowaniem był film „Zielona Latarnia”. Okazuje się jednak, że już podczas kręcenia tej produkcji aktor myślał o Deadpoolu. Na tyle mocno, że z Paulem Wernickiem zaczęli już wtedy pracować nad scenariuszem. Aktor gościł ostatnio w THR Awards Chatter Podcast i to tam wyjawił ten sekret.

Dziwacznym zwrotem akcji jest w pewien sposób to, że Deadpool został wzmocniony w okresie kręcenia „Zielonej Latarni”… To, czego wielu ludzi nie wie, to fakt, że Rhett Reese i Paul Wernik przylecieli do Nowego Orleanu kiedy kręciłem „Zieloną Latarnię” i tam razem pisaliśmy „Deadpoola”. – zdradza aktor.

Jak łatwo z tego wywnioskować, film przeszedł naprawdę długą drogę. Reynolds zaproponował ten projekt 20th Century Fox jako coś naprawdę realnego. Jednakże ich początkowe nastawienie nie było zbyt obiecujące, więc z powrotem zajął się „Zieloną Latarnią”.

Szybko zadzwoniłem do wykonawców, których znałem z Foxa i wiedziałem, że kojarzą Deadpoola i powiedziałem: „Patrzcie, stoję teraz przy ołtarzu i mam zamiar powiedzieć TAK komuś innemu [Zielona Latarnia]. Rzucę to, jeżeli chociaż pomyślicie o tym, żeby razem ze mną zrobić film o Deadpoolu”. Odpowiedzieli: „Niestety nie, to się raczej nie wydarzy”. Więc wróciłem do Zielonej Latarni. – kontynuuje aktor.

Jednakże sukces „Deadpoola” jest niepodważalny. Film zarobił 783 mln $ w skali światowej przy budżecie 58 mln $. Poza sukcesem finansowym spotkał się on również z bardzo pozytywnymi opiniami krytyków i widzów. Zdobył nawet kilka nagród. A jeżeli dostanie nominację do Oscara, to Ryan Reynolds obiecuje fanom wielką niespodziankę!

Nie mamy pojęcia, czy kiedykolwiek dostaniemy coś poza nominacją do najlepszego pocałunku w MTV Movie Award. Jeżeli to się skończy w tej kategorii, będzie to raczej świetny moment, nie tylko dla nas, ale dla każdego, dla ludzi, którzy poszli obejrzeć ten film, dla ekipy, która go zrobiła, dla studio, nawet dla Akademii. Myślę, że żaden film o superbohaterach nigdy tak naprawdę nie przełamał lodów, więc miło by było zobaczyć, że robi to Deadpool. I oczywiście mogę obiecać szaloną reakcję wideo online. W stroju Deadpoola. Gwarantuję. – zapowiada Reynolds.

To z pewnością byłoby ciekawe…