Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Reżyser Mumii niepewny swojej przyszłości w Dark Universe

Scenarzysta i reżyser, Alex Kurtzman, to jedna z dwóch osób w nowym Mrocznym Uniwersum studia Universal Pictures – zapoczątkował je bardzo dobrze reżyserując nową „Mumię”. Przyszłość twórcy w zakresie owego uniwersum pozostaje jednak dość niepewna.

Niedługo przed wypuszczeniem „Mumii” Kurtzman powiedział, że planowane są filmy takie jak „Frankenstein”, „Bride of Frankenstein”, „Dracula”, „Creature from the Black Lagoon”, „Phantom of the Opera”, „Hunchback of Notre Dame” oraz „Invisible Man”. W jednym z ostatnich wywiadów dotyczących „Star Trek: Discovery”, Kurtzman zapytany o przyszłość Dark Universe odpowiedział:

Prawdą jest, że nie wiem. Naprawdę nie wiem. Szczerze mówiąc jeszcze się nie zdecydowałem. Muszę pozostać w kręgu zainteresowania franczyzą, bo tkwi w tym moja pasja. Podobnie wygląda sprawa „Star Treka” – bez pasji nie powinno się za niego zabierać.

Zaangażowanie Kurtzmana w filmy o klasycznych monstrach sięga roku 2012, kiedy to Roberto Orci współpracował z nim przy tworzeniu “Mumii” i “Van Helsinga”. W tej chwili twórca produkuje film “Star Trek: Beyond”, ale poza tym nie prowadzi żadnych większych projektów (nie licząc oczywiście zaangażowania w Mroczne Uniwersum).