Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Reżyser o oczekiwaniach wobec Justice League Dark

Ostatnio Warner Bros. dało oficjalnie zielone światło produkcji „Justice League Dark” w reżyserii Douga Limana. Nadal nie wiemy zbyt wiele o filmie, ale reżyser postanowił co nieco o nim powiedzieć podczas wywiadu z IGN. Okazuje się, że wytwórnia zdecydowała się postawić go za kamerą produkcji, bo oczekuje, że wykaże się niekonwencjonalnym podejściem do filmu.

– Przede wszystkim kocham tych bohaterów i kocham Warner Bros., kocham producenta Scotta Rudina, a jak już wiecie, zostałem poproszony o zrobienie rzeczy, które będą „niekonwencjonalne”. Jeżeli ludzie chcą coś konwencjonalnego, nie przychodzą wtedy do mnie. To właśnie dlatego „Invisible” było dokładnie w moim klimacie – no bo jak możesz być konwencjonalny kiedy tam nawet nie istnieją żadne konwencje? – zapowiedział reżyser.

Wydaje się, że Doug Liman jest bardzo pewny swoich umiejętności, podobnie jak Warner Bros, choć ich ostatnie produkcje, czyli „Legion samobójców” oraz „Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości” spotkały się z dużą dawką krytyki. Nawet „Człowiek ze stali” nie był zbyt wielkim sukcesem. Mimo tego studio już ogłosiło plan filmowy na kolejne kilka lat. „Justice League Dark” miał początkowo reżyserować Guillermo Del Toro, ale porzucił projekt na rzecz „Pacific Rim 2”.

Dla tych, którzy nie wiedzą, czym jest Justice League Dark: Po raz pierwszy pojawili się w DC Comics w 2011 roku. Są to John Constantine, Deadman, Swamp Thing oraz Zatanna. Podejmują się misji, do których nie pasują działania Liga Sprawiedliwych.