Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Reżyser Resident Evil zajmie się filmem Monster Hunter

W 2012 reżyser Paul W.S. Anderson wspomniał o swoim zainteresowaniu przeniesieniem gier z serii „Monster Hunter” na wielki ekran, ale od czterech lat nie pojawiły się żadne kolejne doniesienia o jego zaangażowaniu. Teraz Anderson wspomniał o filmie jako o produkcji, która miałaby być jego kolejnym projektem.

Na każdego Potwora przypada Bohater. – powiedział reżyser – Zwykły człowiek w obliczu krwawej pracy odkrywa, że ma w sobie starożytnego herosa. Musi udać się do tajemniczego świata i odbyć trening, by stać się Łowcą chroniącym świat przed destrukcją.

Anderson dodał coś także na temat świata, w którym rozegra się akcja:

Nie ma tu tak naprawdę głównej postaci, ale podobnie było w przypadku pierwszego „Resident Evil”. Myślę, że to doskonałe okoliczności dla zaprezentowania historii. Świat „Monster Hunter” to gigantyczna piaskownica ze statkami pływającymi przez wydmy. Zobaczycie galeony, gigantyczne monstra, smoki, olbrzymie pająki i inne niesamowite kreatury.

Jako ciekawostkę można dodać, że film ma lawirować pomiędzy światem „Monster Huntera” i naszym, realnym. Anderson zajął się skryptem do produkcji, a w produkcji pomoże mu Jeremy Bolt.