Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Rian Johnson otworzy nowy rozdział w sadze Star Wars?

W planach twórcy znajduje się całkowita nowa trylogia. Johnson przyznał w ostatnim wywiadzie, że nie będzie kontynuował historii Skywalkerów.

Podczas Toronto International Film Festival’s, gdzie promował swój najnowszy film „Knives Out”, Johnson zdradził, że pracuje dla Lucasfilm nad zupełnie nową sagą z uniwersum „Star Wars”. W rozmowie z portalem Observer filmowiec przyznał, że jest podekscytowany perspektywą nowych możliwości, jakie daje odejście od losów rodu Skywalker:

Pracujemy nad czymś, coś co wykracza daleko poza spuściznę obecnych bohaterów sagi. […] Co jest w tym najfajniejsze? Fakt, że każdy, kto pracował przy filmach George’a Lucasa zastanawia się jaki będzie następny krok. To zmusza do refleksji i zastanowienia się, czym dla mnie samego jest esencja „Gwiezdnych Wojen” i jak to będzie wyglądać, gdy już ruszymy do przodu.

– zapowiedział Johnson.

Najbliższą produkcją z uniwersum „Star Wars” jest Epizod IX pt. „Skywalker Odrodzenie”. Superprodukcja w reżyserii J.J. Abramsa kontynuuje historię Rey, Finna, Poe i Kylo Rena. Premiera została zaplanowana na 18 grudnia 2019 roku.