Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Rian Johnson stworzy nową trylogię Gwiezdnych Wojen!

 

Disney ogłosił, że twórca scenariusza i reżyser „Star Wars: The Last Jedi”, Rian Johnson, ma zamiar stworzyć zupełnie nową trylogię, oddzieloną od sagi Skywalkerów. Sam napisze i wyreżyseruje pierwszy film, a w pracy pomagać mu będzie producent Ram Bergman.

Johnson ma ponoć „wprowadzić nowych bohaterów z zakątków galaktyki Gwiezdnych Wojen, których nigdy wcześniej nie odkryliśmy”. Kathleen Kennedy uważa, że filmowiec ten ma w sobie „kreatywną moc”. – Patrzenie na to, jak wznosi od początku do końca The Last Jedi było jedną z największych radości w mojej karierze. Rian stworzy w tej nowej trylogii niesamowite rzeczy. – dodaje.

Dodatkowo nastąpiły zmiany w związku z Epizodem IX. Colin Trevorrow nie jest już reżyserem, ale jego miejsce zajmie J.J. Abrams, doskonale znany z wyreżyserowania „Przebudzenia Mocy”, które okazało się być wielkim sukcesem.

Z „Przebudzeniem Mocy” J.J. zrobił wszystko to, na co mieliśmy nadzieję, dlatego jestem bardzo podekscytowana jego powrotem do trylogii. – mówi Kennedy.

Premiera „The Last Jedi” już 14 grudnia!