Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ridley Scott planuje kilka części Prometeusza – nowe informacje

Najnowszy film Ridleya Scotta, „Marsjanin”, wchodzi na ekrany polskich kin już 2 października. Kolejnym projektem reżysera jest kontynuacja „Prometeusza”, ale okazuje się, że Scott prawdopodobnie planuje nakręcić więcej sequeli związanych z uniwersum „Obcego”.

„Prometeusz” wywołał różne reakcje u fanów, którzy nie byli do końca pewni, czy obraz stanowił prequel do „Obcego”. Owszem, pojawiła się w pewnej chwili kreacja ksenomorfa, ale to by było na tyle… Jednak co dalej z całkowitym powiązaniem historii Prometeusza z historią Nostromo?

Scott zapytany o to, czy druga część „Prometeusza” będzie bezpośrednio powiązana z „Obcym” odpowiedział:

„Tak, ale nie zobaczymy tego w najbliższym filmie. Motyw ten będzie obecny i rozwinięty dopiero w kolejnym, być może nawet w czwartym filmie, zanim wrócimy do franczyzny Obcego… Istotne jest to, aby wyjaśnić fabułę „Obcego” i to, w jaki sposób został on stworzony. Zawsze myślałem o nim jako o kawałku bakteriologicznej wojny.”

Dodatkowo, jak się okazało tytuł sequela (prawdopodobnie) nie będzie brzmiał „Prometheus 2”, ale „Alien: Paradise Lost”.

Zdjęcia do filmu mają ruszyć w lutym 2016 roku. W rolach głównych powrócą Noomi Rapace i Michael Fassbender.

Scenariusz projektu zostanie napisany przez Michaela Greena, a z dotychczasowych doniesień wynika, że ma on przedstawić historię Elizabeth Shaw (Noomi Rapace) i androida Davida (Michael Fassbender) w trakcie ich podróży do domu.

Wygląda na to, że Ridley Scott faktycznie snuje w swojej głowie plany odnośnie kilku sequeli „Prometeusza” i ma pomysł na poprowadzenie całego projektu. Pozostaje tylko czekać.