Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ridley Scott przeprasza za Prometeusza i mówi o innych sequelach Obcego


Scott przyznał, że „pomylił się” w związku z „Prometeuszem”. Dla wielu żenujący prequel „Obcego” był strzałem w stopę reżysera, który planował, że druga z kontynuacji franczyzy będzie dotyczyła pochodzenia i historii Xenomorfów. Nadchodzący „Obcy: Przymierze” kontynuuje historię z „Prometeusza”, i rozgrywa się na długo przed wydarzeniami z “Obcego” z 1979.

Początkowo Scott miał w planach stworzenie co najmniej czterech dodatkowych sequeli, które miały toczyć się równolegle do fabuły oryginalnej produkcji. Negatywne reakcje na „Prometeusza” sprawiły, że reżyser jednak zmienił zdanie.

Jedna z głów VFX, Neil Corbuld powiedział, że Scott po reakcjach fanów na „Prometeusza” wywnioskował, że „chcą oni więcej Obcych” w kolejnym filmie. Stąd właśnie „Obcy: Przymierze” stał się pół-remakiem oryginalnego filmu, powracając do horrorowych korzeni serii (a nawet przywracając zapomniane elementy produkcji takie jak MUTHUR A.I. statku kosmicznego).

W jednym z wywiadów Scott wypowiedział się na temat negatywnych reakcji na „Prometeusza” i zmianie swojego podejścia do „Przymierza”:

(…) Odkryliśmy, że fani byli bardzo sfrustrowani. Chcieli zobaczyć więcej oryginalnych potworów. Pomyślałem: “OK, myliłem się. Fani to odbicie twoich wątpliwości – dzięki nim możesz stwierdzić “myliłem się”, albo “miałem rację”. Jeżeli nie bierze się pod uwagę zdania fanów, to nie można nazwać się rozsądnym człowiekiem.

Scott planuje już następny film pt. „Alien: Awakening”, który ma ukazać się nie wcześniej niż za 14 miesięcy, ale jak na razie nie ma żadnych szczegółów dotyczących produkcji. Reżyser wspomniał także, że nie wie, jaka będzie końcowa liczba wszystkich sequeli.