Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ridley Scott zajmie się ekranizacją Queen and Country

Przeniesieniem komiksu „Queen and Country” autorstwa Grega Rucky zajmie się twórca „Obcego”, „Marsjanina” i „Gladiatora”, Ridley Scott.

Ridley Scott w wyreżyseruje „Queen and Country” dla 20th Century Fox, które chciało przenieść komiks na wielki ekran już od dłuższego czasu. Niestety nie wiemy kiedy dokładnie Scott ma zamiar zająć się projektem.

Seria powieści graficznych Grega Rucky jest obecna na rynku od 2001 roku. Oficjalny opis 1 tomu, który w Polsce ukazuje się nakładem Taurus Media:

Seria, do której scenariusz napisał Greg Rucka znakomicie łączy thriller polityczny z sensacją najwyższej próby. Oto, jak naprawdę wygląda pełne stresu życie agentów wywiadu JKM. Oni nie pijają wstrząśniętego Martini z wódką ani nie chadzają na bale. Mają jeden cel: zabić i nie zostać zabitym. Rysunki wykonał Steve Rolston, młody niezależny artysta (współpracował z Warrenem Ellisem nad miniserią „Mek” oraz opublikował autorski komiks „One Bad Day”).

„Queen & Country”, wydawane w USA przez Oni Press, uznawane jest za jeden z oryginalniejszych komiksów niezależnych na amerykańskim rynku. Seria została uhonorowana Nagrodą Eisnera, a internetowy serwis The Ninth Art okrzyknął ją wydarzeniem 2004 roku. Po publikacjach w Hiszpanii, Francji i Niemczech, przyszedł wreszcie czas na Polskę.
Pierwszy tom nosi tytuł „Spalona ziemia”. Operacja, opatrzona tym kryptonimem, zakończyła się sukcesem – brytyjska agentka Ogar Dwa wypełniła zadanie w Kosowie. Ale Służby Specjalne Jej Królewskiej Mości nie przypuszczały, że to dopiero początek międzynarodowej afery politycznej…
Specjalnie do tego tomu, Stan Sakai (autor Usagiego Yojimbo) napisał krótką historię, której akcja dzieje się w świecie „Queen & Country”.

Marni pisarze, tacy jak Tom Clancy i jemu podobni, radzą sobie z tym światem szpiegów i technopornografii w ten sposób, że szowinistycznie ubierają inne narodowości w szatki Imperium Zła, dzięki czemu mogą rozgrywać te same proste gierki. Greg Rucka nie jest marnym pisarzem. Jako autor, potrafi się odnaleźć w złożonych kwestiach politycznych, moralnych i emocjonalnych.

Ze wstępu Warrena Ellisa do tomu „Spalona ziemia”.

 Queen and Country cover